کتاب استراتژی و تاکتیک های رهبری

کتاب استراتژی و تاکتیک های رهبری

در ارتش، یک کتابچه راهنمای میدانی وجود دارد که دستورالعمل هایی را به زبان ساده، واضح و گام به گام ارائه می کند تا به سربازان کمک کند تا ماموریت خود را تکمیل کنند. در بخش غیرنظامی، کتاب‌ها اطلاعاتی در مورد همه چیز از تعمیر شیر آب نشتی گرفته تا ایجاد یک برنامه تمرینی مؤثر و پختن یک استیک خوب ارائه می‌دهند.

اما اگر به یک موقعیت جدید ارتقا پیدا کنید و همتایان سابق خود را هدایت کنید، چه می شود؟ اگر برای موقعیت رهبری که می‌خواستید انتخاب نشدید چه می شود؟ وقتی مطمئن نیستید که باید پیشرو باشید، چگونه بر سندرم خیانتکار غلبه می کنید؟ به عنوان یک رهبر، چگونه عاقلانه مجازات را انجام می دهید؟ در مورد پاداش چطور؟ چگونه با مافوق و زیردستان خود اعتماد ایجاد می کنید؟ چگونه انتقاد صادقانه را با درایت و مثبت در زنجیره فرماندهی بالا و پایین ارائه می کنید؟

اینها همه سؤالاتی در مورد رهبری هستند – پیچیده ترین تلاش های بشر. و در حالی که کتاب‌هایی وجود دارد که اصول رهبری محکمی را ارائه می‌کنند، کتاب‌هایی مانند مالکیت افراطی و دوگانگی رهبری، هیچ کتابچه راهنمای حوزه رهبری وجود ندارد که یک راهنمای مستقیم، موقعیتی و عملگرایانه را ارائه دهد که هر کسی بتواند فوراً از آن استفاده کند.

استراتژی رهبری و تاکتیک توضیح می دهد که چگونه می توان تئوری رهبری را در نظر گرفت، آن تئوری را به سرعت به استراتژی قابل اجرا تبدیل کرد و سپس رهبری را در سطح تاکتیکی به مرحله اجرا گذاشت. این کتاب راه حلی است که رهبران در هر سطحی به آن نیاز دارند – نه فقط برای درک بازی رهبری، بلکه همچنین نحوه انجام بازی رهبری و برنده شدن در آن.

 

نام کتاب به لاتین: Leadership Strategy and Tactics: Field Manual

نام کتاب به فارسی: استراتژی و تاکتیک های رهبری: کتابچه راهنمای میدانی

نویسنده: جوکو ویلینک (ِJocko Willink)

زبان: انگلیسی

سال نشر: ۲۰۱۹ میلادی

 

دانلود کتاب:

این بخش از محتوا مخصوص کاربران متا می‌باشد

اگر هم اکنون کاربر ما هستین، وارد حساب بشین یا همین الان عضو سازمان مدیرت متا بشین.

[dm-modal]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات
Scroll to Top