کتاب مدیریت ریسک‌های اطلاعاتی

کتاب مدیریت ریسک‌های اطلاعاتی

نام کتاب به لاتین: Managing Information Risks: Threats, Vulnerabilities, and Responses

نام کتاب به فارسی: مدیریت ریسک‌های اطلاعاتی: تهدیدها، آسیب پذیری‌ها و پاسخ‌ها

نویسنده: ویلیام صفادی (Saffady William)

زبان: انگلیسی

سال نشر: ۲۰۲۱ میلادی

مدیریت ریسک‌های اطلاعاتی: تهدیدات، آسیب‌پذیری‌ها و پاسخ‌ها خطرات مربوط به ایجاد، جمع‌آوری، ذخیره‌سازی، نگهداری، بازیابی، افشا و مالکیت اطلاعات را در سازمان‌ها با هر نوع و اندازه‌ای شناسایی و دسته‌بندی می‌کند. برای مدیران ریسک، متخصصان حاکمیت اطلاعات، افسران انطباق، وکلا، مدیران سوابق، بایگانی‌کنندگان، و سایر تصمیم‌گیرندگان، مدیران و تحلیلگرانی که مسئول طرح‌های مدیریت ریسک مرتبط با دارایی‌های اطلاعاتی سازمان خود هستند، در نظر گرفته شده است.

یک فصل ابتدایی اصطلاحات و مفاهیم ریسک را که برای درک، ارزیابی و کنترل ریسک اطلاعات ضروری هستند، تعریف و مورد بحث قرار می‌دهد. فصل‌های بعدی توضیحات مفصلی در مورد تهدیدات خاص برای دارایی های اطلاعاتی یک سازمان، ارزیابی آسیب پذیری هایی که تهدیدها می‌توانند از آنها سوء استفاده کنند و بررسی گزینه های موجود برای مقابله با تهدیدها و آسیب پذیری های مرتبط با آنها ارائه می‌دهد. قوانین، مقررات و استانداردهای قابل اجرا در نقاط مناسب در متن ذکر شده است. هر فصل شامل یادداشت های پایانی گسترده ای است که از نکات خاصی پشتیبانی می‌کند و پیشنهاداتی برای مطالعه بیشتر ارائه می‌دهد.

 

در حالی که کتاب مبتنی بر دانش است، درمان به جای نظریه عملی است. هر فصل بر دانش و توصیه هایی تمرکز دارد که خوانندگان می توانند از آنها برای موارد زیر استفاده کنند:

  • افزایش آگاهی از ریسک در سازمان خود،
  • شناسایی تهدیدها و پیامدهای مرتبط با آنها،
  • ارزیابی آسیب پذیری‌ها،
  • ارزیابی گزینه‌های کاهش ریسک،
  • تعریف مسئولیت‌های مرتبط با ریسک، و
  • ابتکارات و فعالیت‌های مرتبط با اطلاعات را با استراتژی‌ها و سیاست‌های مدیریت ریسک سازمان خود هماهنگ کنند.

در مقایسه با سایر آثار، این کتاب به طیف گسترده‌تری از ریسک‌های اطلاعاتی می‌پردازد و از ایده‌هایی از رشته‌های مختلف، از جمله مدیریت فرآیند کسب‌وکار، قانون، تحلیل مالی، مدیریت سوابق، علم اطلاعات و مدیریت بایگانی استفاده می‌کند. بیشتر کتاب‌های مربوط به این موضوع ریسک اطلاعات را با داده‌های دیجیتال، فناوری اطلاعات و امنیت سایبری مرتبط می‌کنند. این کتاب خطرات مربوط به هر نوع اطلاعات را در هر قالبی، از جمله سوابق کاغذی و عکاسی و همچنین محتوای دیجیتال پوشش می‌دهد.

دانلود کتاب:

این بخش از محتوا مخصوص کاربران متا می‌باشد

اگر هم اکنون کاربر ما هستین، وارد حساب بشین یا همین الان عضو سازمان مدیرت متا بشین.

[dm-modal]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات
Scroll to Top