آمازون و یادگیری از شکست

آمازون و یادگیری از شکست

جف بزوس، مدیر ارشد اجرایی آمازون که بدون شک یکی از موفق‌ترین کارآفرینان در سراسر جهان است، مستقیماً اظهار کرده است که رشد و نوآوری شرکتش بر اساس شکست‌های آن بوده است.

او اندکی پس‌ازاینکه آمازون شرکت Whole Foods را خریداری کرد، گفت: «اگر شما حرکت‌های جسورانه انجام دهید، آن‌ها تبدیل به تجربه خواهند شد و اگر آن‌ها تجربه شوند، پیش از مدت معین نمی‌دانید که آن‌ها مؤثر واقع می‌شوند یا خیر. تجربیات به‌واسطه ماهیتشان مستعد شکست هستند؛ اما چند موفقیت بزرگ جبران چندین کاری را که مفید واقع نشده است می‌کنند.»

درک این پیام برای این مدیران ارشد اجرایی همان‌قدر آسان است که عملی کردن آن برای اکثر ما دشوار و شاید غیرقابل‌تصور باشد؛ اما هنوز تعداد بسیار زیادی از این رهبران و سازمان‌های مشابه با ترس از شکست، قدم‌های اشتباه و ناامیدی‌ها زندگی می‌کنند و این دلیلی است که چرا آن‌ها نوآوری و خلاقیت بسیار کمی دارند.

اگر برای شکست آماده نیستید، پس برای یادگیری نیز آمادگی ندارید. تا زمانی که سازمان‌ها نتوانند به همان سرعتی که جهان در حال تغییر است، روند یادگیری را مدیریت کنند، هرگز نخواهند توانست به رشد و تکامل دست یابند.

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات
Scroll to Top