5 دلیل مهم برای تعیین استراتژی کسب‌و‌کار

۵ دلیل مهم برای تعیین استراتژی کسب‌و‌کار

  1. افزایش بازگشت سرمایه: اولین هدف، سازماندهی و اختصاص مجدد منابع، برای افزایش بازگشت مقدار پولی است که در شرکت خود سرمایه‌گذاری کرده‌اید، یعنی افزایش سود خالص به چیزی بیش از میزان کنونی.
  2. تغییر جایگاه خود نسبت به رقیبان: استراتژی کسب‌و‌کار به شما این امکان را می‌دهد تا ادراکات مشتری و واکنش‌های او نسبت به محصولات و خدمات ارائه‌شده را تغییر دهید. باید مرتبا محصولات و خدمات کنونی خود را ارتقا دهید و در پاسخ به خواسته‌ها، تقاضاها، سلایق و ترجیحات متغیر مشتریان، محصولات و خدمات جدیدی ارائه کنید.
  3. سرمایه‌گذاری بر نقاط ‌قوت و فرصت‌ها: باید از نبوغ و قابلیت‌های خاصی که باعث برتری کسب‌و‌کار شما در مقابل رقبا می‌شود، استفاده کنید و کارهایی انجام دهید که رقیبان حداقل در کوتاه‌مدت قادر به تقلید آن نباشند. باید آمادگی واکنش به تغییرات غیرمنتظره بازار را داشته باشید. هرگاه با شکست اقتصادی یا افول کسب‌و‌کار مواجه شدید، زمان را متوقف کرده و استراتژی خود را مجددا بررسی کنید تا مطمئن شوید با شرایط جدید سازگار است. همواره بپذیرید که شاید استراتژی شما، بهترین گزینه ممکن برای بازارهای امروز و فردا نباشد.
  4. داشتن اصولی برای تصمیم‌گیری بهتر: همه تفکرات استراتژیک و تجاری باید به عملکرد سریع برای افزایش فروش و سوددهی بیشتر نسبت به گذشته و نسبت به رقبا منجر شوند.
  5. جذب سرمایه‌گذاران و افزایش سرمایه: افزایش سرمایه نیازمند داشتن رویکردی خاص به فرایند برنامه‌ریزی است. از زاویه دید یک قرض‌دهنده یا سرمایه‌گذار احتمالی به کسب‌و‌کار خود نگاه کنید و برنامه‌هایی طراحی کنید که شرکت شما را به مکانی جذاب برای سرمایه‌گذاری تبدیل کند.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات
Scroll to Top