وایت پیج شماره ۲۳

استراتژی‌های برتر تبلیغاتی در دنیای امروز

من از اعتراف به اینکه هنوز هم غذای شاد (Happy meal) مک‌دونالد (مک‌دونالدِ ویژه‌ی کودکان) را حتی در اواخر دهه‌ی دوم زندگی‌ام دوست دارم، احساس خجالت نمی‌کنم. حقیقت این است که استراتژی تبلیغاتی مک‌دونالد برای این محصول، من را در هر سنی به خود جذب می‌کند، مخصوصاً مواقعی که تبلیغ یا بیلبوردی را می‌بینم که آن همبرگرهای آب‌دار و سیب‌زمینی‌های سرخ‌کرده‌ و تُردِ دوران کودکی‌ام را تبلیغ می‌کند. به‌راستی استراتژی تبلیغاتی پشت این بیلبوردها چیست؟ شکی نیست که بسیاری از ما طعمه‌ی (با خوشحالی) استراتژی‌های تبلیغاتی یک شرکت یا کسب‌و‌کار شده‌ایم که این استراتژی‌ها ما را به خرید کالا یا خدمات آن‌ها وادار کرده‌اند. استراتژی‌های تبلیغاتی، ابزارها و کمپین‌هایی هستند که موفقیت یا شکستِ عملیات فروش یک کسب‌وکار را رقم می‌زنند.

بهترین روش‌های تبلیغاتی

هنگامی‌که یک شرکت قادر به بررسی نیازهای احساسی مخاطبان خود باشد، وعده می‌دهد که محصولش می‌تواند هدف خاصی را برآورده کند یا عملکرد خاصی را انجام دهد. ️این عملکرد و یا هدف می‌تواند نیاز عاطفی فرد را در زمینه‌های زیر پاسخ بگوید:

  • احساس تعلق به یک گروه خاص یا احساس پذیرفته شدن.
  • احساس امنیت.
  • احساس جذاب بودن.
  • موردپذیرش خود بودن.

بسیاری از تبلیغ‌کنندگان محصولات خود را در رابطه با چیزهایی تبلیغ می‌کنند که مردم از زندگی خود می‌خواهند؛ مواردی مانند تجمل، ثروت، شهرت، زیبایی، خانواده، یا عشق. ️آن‌ها اطمینان می‌دهند که با استفاده از محصولشان، قادر خواهید بود به این خواسته‌هایتان برسید. اجازه دهید نگاهی داشته باشیم به برخی از محبوب‌ترین و مؤثرترین استراتژی‌های تبلیغاتی‌ای که خودتان هم شاید آن‌ها را دیده باشید.

 

برای مطالعه ادامه محتوا فایل زیر را دانلود کنید.

دانلود وایت پیج شماره ۲۵، استراتژی‌های برتر تبلیغاتی در دنیای امروز.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات
Scroll to Top