مدیریت ریسک استراتژیک

کتاب مدیریت ریسک استراتژیک

نام کتاب به لاتین: Strategic Risk Management: New Tools for Competitive Advantage in an Uncertain Age

نام کتاب به فارسی: مدیریت ریسک استراتژیک: ابزارهای جدید برای مزیت رقابتی در عصر نامشخص

نویسندگان: پاول سی. گادفری (Paul C. Godfrey) – اِمانوئل لاریا (Emanuel Lauria) – جان بوگالا (John Bugalla) – کریستینا ناروز (Kristina Narvaez)

زبان: انگلیسی

سال نشر: ۲۰۲۰ میلادی

این کتاب مجموعه‌ای از ابزارها را فراهم می‌کند تا به مدیران کمک کند به طور سیستماتیک و استراتژیک در مورد ریسک‌های آینده در دنیایی که همیشه نامطمئن‌تر و به سرعت در حال تغییر است فکر کنند و با تهدیدهایی که مزیت‌های رقابتی آن‌ها را تهدید می‌کنند مقابله کنند.

بیشتر سازمان‌ها ریسک را با استفاده از مدیریت ریسک سازمانی مدیریت می‌کنند که به مواجهه‌های گذشته یا ارزیابی‌ها برای شناسایی تهدیدات قابل محاسبه و پیش‌بینی می‌پردازد. اما جهان آنقدر سریع و به شیوه‌های غیرمنتظره‌ای در حال تغییر است که مدیران باید به‌عنوان بخشی جدایی‌ناپذیر از فرآیند برنامه‌ریزی استراتژیک خود با ریسک مقابله کنند.

مدیریت ریسک استراتژیک یک رویکرد آینده‌نگرتر است که بر پتانسیل آینده بر اقدامات گذشته تأکید دارد – این گام بعدی در تکامل مدیریت ریسک است. نویسندگان عناصر معماری بنیادی آن (دانش، اصول، ساختارها و ابزار) را توصیف می کنند و نشان می دهند که چگونه رهبران می توانند آنها را برای طراحی و اجرای یک برنامه مدیریت ریسک استراتژیک موثر ادغام کنند. هدف این کتاب این است که مدیران اجرایی را با درک روشنی از نحوه تفکر در مورد استراتژی به شیوه‌هایی که رویدادها یا مواجهه‌هایی را که اساساً مزیت رقابتی شرکت را تهدید یا افزایش می‌دهند، ارائه دهد.

دانلود کتاب:

این بخش از محتوا مخصوص کاربران متا می‌باشد

اگر هم اکنون کاربر ما هستین، وارد حساب بشین یا همین الان عضو سازمان مدیرت متا بشین.

[dm-modal]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات
Scroll to Top