تندرستی چیست؟ (۶ توصیه برای تندرستی بیشتر)

تندرستی چیست؟ (۶ توصیه برای تندرستی بیشتر)

براستی تندرستی چیست؟ تامین رفاه اجتماعی، روانی و جسمانی یک انسان را تندرستی گویند. تندرستی، تنها بیمار نبودن یا فقدان نواقص دیگر در بدن نیست بلکه نداشتن هیچگونه مشکل روانی، اجتماعی، اقتصادی و سلامت جسمانی برای هر فرد یک جامعه است. در ادامه ۶ توصیه بیان شده که به شما کمک می‌کند، به سمت تندرستی پیش بروید.

  1. احساساتتان را بیان کنید

هیجانات و احساساتی که سرکوب یا پنهان‌شده باشند به بیماری‌هایی نظیر ورم معده، زخم معده، کمردرد و درد ستون فقرات منجر می‌شوند. سرکوبی احساسات به‌مرورزمان حتی می‌تواند به سرطان هم بیانجامد. در آن زمان است که ما به سراغ یک محرم می‌رویم و رازها و خطاهای خود را با او در میان می‌گذاریم! گفتگو، صحبت کردن، کلمات وسیله درمانی قدرتمندی هستند.

 

  1. تصمیم‌گیری کنید

افراد دو دل و مردد دچار دلهره و اضطراب هستند. دودلی و بی تصمیمی باعث می‌شود که مشکلات و نگرانی‌ها روی‌هم انباشته شوند. تاریخ انسان بر اساس تصمیم‌گیری‌ها ساخته‌شده است. تصمیم‌گیری دقیقاً به معنی چشم‌پوشی آگاهانه از بعضی مزایا و ارزش‌ها برای به دست آوردن بعضی دیگر است. افراد مردد در معرض بیماری‌های معدی، دردهای عصبی و مشکلات پوستی قرار دارند.

 

  1. به دنبال راه‌حل‌ها باشید

افراد منفی، مشکلات را بزرگ می‌کنند و راه‌حل‌ها را نمی‌یابند. آن‌ها غم و غصه، شایعه و بدبینی را ترجیح می‌دهند. روشن کردن یک کبریت بهتر از تأسف خوردن از تاریکی است. زنبور، موجود کوچکی است اما یکی از شیرین‌ترین چیزهای جهان را تولید می‌کند. ماهمانی هستیم که می‌اندیشیم. افکار منفی باعث تولید انرژی منفی می‌شوند که آن‌ها نیز به‌نوبه خود تبدیل به بیماری می‌گردند.

 

  1. در زندگی اهل تظاهر نباشید

کسی که واقعیت را پنهان نگاه می‌دارد، تظاهر می‌کند و همیشه می‌خواهد راحت و خوب و کامل به نظر دیگران برسد، درواقع بار سنگینی را بر دوش خود قرار می‌دهد. مثل یک مجسمه برنزی با پایه‌های گِلی. هیچ‌چیز برای سلامتی بدتر از نقاب به چهره داشتن وزندگی کردن با تظاهر نیست. این‌گونه افراد زرق‌وبرق زیاد و ریشه و مایه اندکی دارند و مقصد آن‌ها داروخانه، بیمارستان و درد است.

 

  1. واقعیت‌ها را بپذیرید

سرباززدن از پذیرش واقعیت‌ها و عدم اتکابه‌نفس، ما را از خودمان بیگانه می‌سازد. هسته اصلی یک زندگی سالم، یکی بودن و روراست بودن با خود است. کسانی که این را نمی‌پذیرند، حسود، مقلد، مخرب و رقابت‌طلب می‌شوند. پذیرفتن انتقادها، کاری عاقلانه و ابزار درمانی خوبی است.

 

  1. اعتماد کنید

کسانی که به دیگران اعتماد ندارند نمی‌توانند ارتباط خوبی با دیگران برقرار کنند و نمی‌توانند رابطه پایدار و عمیقی با دیگران به وجود آورند!

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات
Scroll to Top