کتاب تفکر خوب

کتاب تفکر خوب

نام کتاب به لاتین: Good Thinking: Why Flawed Logic Puts Us All at Risk and How Critical Thinking Can Save the World

نام کتاب به فارسی: تفکر خوب: چرا منطق معیوب همه ما را در معرض خطر قرار می دهد و چگونه تفکر انتقادی می تواند جهان را نجات دهد؟

نویسنده: دیوید رابرت گرایمز (David Robert Grimes)

زبان: انگلیسی

سال نشر: ۲۰۲۱ میلادی

تفکر خوب بهترین دفاع ما در برابر پارانویای ضد واکسن، انکار آب و هوا و دیگر تهدیدات وحشتناک امروزی است. در جامعه همیشه قطبی شده ما، حداقل یک چیز وجود دارد که هنوز بر سر آن توافق داریم: جهان مملو از اطلاعات نادرست، منطق معیوب، و پیروان ساده لوحی است که همه آن را می خرند. البته آیا  ما در میان آنها نیستیم؟

دیوید رابرت گرایمز مأموریت دارد تا مغالطه‌های منطقی و سوگیری‌های شناختی را که گفتمان ما را در مورد مجموعه‌ای از موضوعات سرگیجه‌آور سوق می‌دهد، از واکسیناسیون تا سقط جنین، تئوری‌های توطئه ۱۱ سپتامبر تا سخنان دوگانه دیکتاتوری، طالع بینی تا طب جایگزین، و محکومیت‌های نادرست را افشا کند. نژاد پرستی. اما هدف او در «تفکر خوب» شرمساری یا سرزنش نیست. بلکه برای بازجویی از مفروضات خودمان است . برای اینکه چشممان را برای درخشش حقیقت در دریای وسیعی از منابع مشکوک توسعه دهیم.

برداشت کارشناسی نابخردانه توسط گریمز برای کسانی ضروری است که بدانند چرا تفکر بد ادامه دارد و چگونه می توانیم آن را شکست دهیم. در نهایت، هیچ کس نظر دیگران را تغییر نمی دهد. ما فقط می‌توانیم خودمان را تغییر دهیم و به دیگران ابزاری برای انجام همین کار بدهیم.

دانلود کتاب:

این بخش از محتوا مخصوص کاربران متا می‌باشد

اگر هم اکنون کاربر ما هستین، وارد حساب بشین یا همین الان عضو سازمان مدیرت متا بشین.

[dm-modal]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات
Scroll to Top