کتاب تفکر انتقادی برای مدیران

کتاب تفکر انتقادی برای مدیران

نام کتاب به لاتین: Critical Thinking For Managers: Structured Decision-Making And Persuasion In Business

نام کتاب به فارسی: تفکر انتقادی برای مدیران: تصمیم گیری ساختاریافته و متقاعدسازی در کسب و کار

نویسنده: رادو آتاناسیو (Radu Atanasiu)

زبان: انگلیسی

سال نشر:۲۰۲۱ میلادی

این کتاب تفکر انتقادی را به عنوان ابزاری برای رهبری دلسوزانه‌تر، ارائه روش‌های آزموده‌شده برای مدیریت اختلاف نظر، پیش‌بینی و حل مشکلات و افزایش همدلی مورد بحث قرار می‌دهد. با استفاده از لحن سبک‌تر از بسیاری از کتاب‌های مدیریتی، همچنین نشان می‌دهد که چگونه و چه زمانی مکانیسم‌های غیر منطقی مانند شهود و اکتشاف ممکن است ابزارهای تصمیم‌گیری کارآمدی در جعبه ابزار هر مدیری باشند.

تفکر انتقادی برای تجزیه و تحلیل اطلاعات دریافتی در زمینه تصمیم گیری مفید است و برای ساختاردهی اطلاعات خروجی در زمینه متقاعدسازی بسیار مهم است. مدیران وقتی سعی می‌کنند مشتری را برای خرید یک سرویس، هیئت اجرایی برای تامین مالی یک پروژه، یا یک همکار را برای تغییر رویه متقاعد کنند، می‌توانند از راهنماهای ساده گام به گام ارائه‌شده در اینجا برای آماده شدن برای جلسات موفق و برنامه‌های موثر استفاده کنند.

تفکر مدیریتی را می‌توان با استفاده از یک فرآیند ساختاریافته به طور پیوسته بهبود بخشید، به خصوص اگر یاد بگیریم در مورد تفکر خود فکر کنیم. این کتاب مدیران فعلی و آینده را از طریق این فرآیند بهبود و فرااندیشه در ارتباط با تصمیم گیری و متقاعدسازی راهنمایی می‌کند. نویسنده با استفاده از مثال‌هایی از کسب‌وکار، همراه با بینش‌های پژوهشی از اقتصاد رفتاری و مدیریت و شناخت سازمانی، دام‌های رایجی مانند مفروضات پنهان و سوگیری‌های شناختی را نشان می‌دهد و راه‌حل‌های کاربردی آسان برای آزمایش فرضیه‌ها و حل معضلات ارائه می‌دهد.

دانلود کتاب:

این بخش از محتوا مخصوص کاربران متا می‌باشد

اگر هم اکنون کاربر ما هستین، وارد حساب بشین یا همین الان عضو سازمان مدیرت متا بشین.

[dm-modal]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات
Scroll to Top