چگونه فروشنده خوبی باشیم؟

چگونه فروشنده خوبی باشیم؟

۱- به خود اطمینان داشته باشید:

فروشنده هر چیزی که باشید، افکار و عقایدتان هر چه که باشد، با اعتماد و اطمینان به نفس کامل وارد جلسه بحث شوید مطمئن باشید که ایده‌های شما کمک کننده خواهند بود. البته همیشه به خاطر داشته باشید که به خاطر وقت و توجه مخاطبان از آن ها تشکر کنید. بهترین فروشندگان آن‌هایی هستند که پس از اولین خرید، مشتریان باز به سراغشان بروند. نه آن‌هایی که مثل برق و باد وارد شده، قراردادهای بزرگ می‌بندند و بعد ناپدید می‌شوند. گروه اول از فروشندگانی هستند که برای کار خود ارزش و احترام قائلند.

۲- مردم شناس باشید:

شناختن مشتریانتان اصلی ترین رکن در فروشندگی است. همه‌ی تلاشتان را بکنید تا مشتریانتان را چه از نظر شخصی و چه از نظر کاری بفهمید و درک کنید. هر چند گاهی با آن ها تماس گرفته و احوالشان را جویا شوید. گه گاه با آن ها بحث‌های کوچک خارج از مسائل کاری داشته باشید. ولی حتی در این بحث‌ها نیز همیشه به دنبال فرصت‌های مناسب باشید.

۳- صادق باشید:

حقیقت همیشه بهترین چیز است، به همین دلیل سعی کنید از همان ابتدا با مشتریانتان صادق و روراست باشید. خارج از مسائل مادی، اطمینان د اشته باشید تا زمانی که مشتری از صحت و شایستگی قرارداد مطمئن نباشد، اطمینانی که ما به آن‌ها می‌دهید هیچ ارزشی نخواهد داشت. اگر همیشه با مشتریان صادق و روراست باشید همیشه به یاد آن‌ها خواهید ماند و در زمان احتیاج به سراغتان می‌آیند.

۴- فرصت‌های خوب را بشناسید:

هر روز که به سر کار می‌روید چشم و گوشتان را باز نگه داشته و هوشیار باشید. فرصت‌های خوب همیشه وجود دارند اما فقط باید شما آن‌ها را تشخیص دهید. فقط زمانی فرصت‌های کوچک و پیش پا افتاده را نادیده بگیرید، که مطمئن باشید فرصت بزرگتری در دست دارید.

 

5- معاملات کوچک را دست کم نگیرید:

یک فروشنده خوب برای معاملات کوچک نیز به اندازه‌ی قراردادهای بزرگ ارزش قائل است. از این گذشته، اگر می‌خواهید پیشرفت کنید باید از معاملات کوچک شروع کنید. پس عجله نکنید. همین معاملات کوچک باعث رشد و پیشرفت شما می‌شود.

 

6- معقول باشید:

به یاد داشته باشید که نباید برای هر معامله، یک میزان خرج کنید. حسن نیت شما نباید متزلزل شود. اما سرمایه تان چرا. اگر معامله‌ی بزرگی به اندازه ۲۰ تا ۱۰۰ معامله کوچک آیدی دارد، مسلما باید روی اولی متمرکز شوید.

 

7- از شکست متنفر باشید:

به کسی فرصت ندهید. اجازه ندهید که مشتری بر شما غالب شود. باید پرتکاپو و سلطه جو برخورد کنید تا تصور کنند اگر با شما کار نکنند دچار اشتباه شده‌اند. البته حرف‌هایتان فقط نباید در مرحله ادعا باقی بماند باید همه‌ی تلاشتان را در راضی کردن آن‌ها به کار گیرید. گر چه معاملات خوب همیشه آن‌هایی هستند که از دستشان می‌دهیم.

 

8- از فروش منصرف شوید:

اگر می‌بینید که مشتری نمی‌خواهد به اندازه ارزش کار، پول بپردازد شما قیمتتان را پایین نیاورید و به هیچ وجه کوتاه نیایید. صرف نظر کنید. همیشه این شانس وجود دارد که دوباره سراغتان بیایند.

 

9- بدانید که به آن ها کمک می کنید:

درست است که نباید همیشه به روی خود بیاورید ولی مطمئن باشید که آن ها بیش از این مقدار که شما به آن‌ها نیاز د‌ارید به شما نیاز دارند. خلاقیت رکن اصلی فروشندگی است. اگر خلاق هستید پنهانش نکنید. آن را به همه نشان دهید و سودش را ببرید.

 

10- کارتان را تفریح در نظر بگیرید:

بدون در نظر گرفتن قرارداد، پول، جلسه و میتینگ، سعی کنید تا می‌توانید از کارتان لذت ببرید. آن را مثل یک ورزش فرض کنید و خود را یکی از بهترین ورزشکاران بدانید. فقط در این صورت است که مشتریان هم به سراغتان می‌آیند و می‌خواهند آن ها را هم بازی دهید.

 

11- کاری که شروع کرده اید را به اتمام برسانید:

چه به دنبال کار، چه به دنبال بستن قرارداد، و چه به دنبال همسر دلخواهتان باشید، کاری که شروع کرده‌اید را تمام و کمال انجام داده و به اتمام برسانید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات
Scroll to Top