کتاب بازاریابی انسان به انسان

کتاب بازاریابی انسان به انسان

نام کتاب به لاتین: H2H Marketing

نام کتاب به فارسی: بازاریابی انسان به انسان

نویسندگان: نویسندگان: فیلیپ کاتلر- والدرمارفوئرش- آوی اشپانهولز

مترجمان: دکتر محسن قلی زاده کیسمی- سید مجتبی حسینی

تعداد صفحات: ۲۹۰ صفحه

ناشر: ادیبان روز

مدل بازاریابی انسان به انسان، از دولایه اساسی تشکیل‌شده است. لایه اول چارچوب مفهومی مدل بازاریابی انسان به انسان را با سه مفهوم تأثیر تفکر طراحی، منطق خدمت محوری و دیجیتالی سازی فراهم می‌کند.

لایه دوم نشان‌دهنده اجرای تفکر مفهومی در بازاریابی است. این لایه خود، سه قسمت را پوشش می‌دهد. ابتدا، ذهنیت انسان به انسان به‌عنوان پیش‌شرط اجرای موفقیت‌آمیز بازاریابی انسان به انسان؛ دوم، مدیریت انسان به انسان با ارائه برنامه‌ریزی استراتژیک، همسویی و کنترل بازاریابی انسان به انسان؛ و سرانجام، اجرای فرایند انسان به انسان برای عملی کردن بازاریابی انسان به انسان.

کتاب بازاریابی انسان به انسان

مدل بازاریابی انسان به انسان در لایه اول چارچوب نظری را تشکیل می‌دهد. این مدل بر سه عامل تعیین‌کننده بناشده است: منطق خدمت محوری، تفکر طراحی و دیجیتالی شدن. مدل مزبور، پویایی جدیدی را که دیجیتالی سازی به بازاریابی آورده است، تجزیه‌وتحلیل می‌کند. رفتار مشتری تغییر کرده است، ارزش‌های پیشنهادی نیاز به بازنگری دارند و شرکت‌ها به همراه مشتری‌های خود، رابطه‌ای دگرگون‌شده با دارایی‌های ارزشمند را تجربه می کنند.

کتاب بازاریابی انسان به انسان

با منطق خدمت محوری که همچنین شامل مبانی نظری بازاریابی انسان به انسان می‌باشد، انقلابی در درک ارزش‌آفرینی، نقش شرکت و ضرورت مدیریت و کار شبکه‌های تعاونی و مشترک به وجود آمده است. با منطق خدمت محوری به این نتیجه می‌رسیم که ارزش همیشه با همیاری مشتری تولید می‌شود و شرکت‌ها فقط می‌توانند ارزش پیشنهادی را ارائه دهند، نه اینکه ارزش «داخلی یا غیرقابل‌انتقال» را در محصولات یا خدمات خود داشته باشند.

 

این الگوها در درک بازارها و فعالان اقتصادی تغییر می‌کنند و نقش شرکت در ایجاد ارزش مشترک یکی از ارکان اساسی بازاریابی انسان به انسان است.

تفکر طراحی به‌عنوان دومین عامل تأثیرگذار در این چارچوب، زمینه‌ای برای یک ذهنیت و روش تجربی انسان‌محور برای مواجهه بااهمیت ادعای بازاریابی به نوآوری‌های معنی‌دار و سهم واقعی در عمل فراهم می‌کند. درحالی‌که مدل بازاریابی انسان به انسان، پشتیبانی‌کننده تأثیر و پیامدهای تفکر طراحی، منطق خدمت محوری و دیجیتالی شدن در بازاریابی است. لایه بعدی، مدلی را برای پاسخ انسان به آن ارائه می‌دهد و آن مدل بازاریابی انسان به انسان است. این موضوع، شامل سه مؤلفه است که به‌شدت به‌هم‌پیوسته بوده و نمایانگر لایه‌های مختلف مدیریتی هستند تا اساس بازاریابی انسان به انسان را تشکیل دهند.

ذهنیت انسان به انسان (هنجاری) پیش‌شرط اصلی اجرای مدیریت استراتژیک و عملیاتی است. این ذهنیت، هم در سطح فردی به‌عنوان یک ویژگی شخصیتی و هم در سطح سازمانی به‌عنوان فرهنگ‌سازمانی جلوه‌گر می‌شود.

این امر، یک دستورالعمل سازمانی شرکت، برای تفکر و عملکرد شخصی برای همه افراد شرکت است و صفات شخصیتی معمولی و عادی یک متفکر طراحی (اعم از صفات تجربی، همدل بودن و انسان‌محور بودن) را با درک خدمات از منطق خدمت محوری (ارزش به‌طور مشترک و با همکاری مشتری ایجاد می‌شود) تلفیق کرده و تفکر متصل بودن و «لمس انسان» در یک دنیای دیجیتالی را به حالتی یکپارچه درمی‌آورد. این طرز تفکر برای کاربرد موفقیت‌آمیز بازاریابی انسان به انسان و همچنین جهت‌های استراتژیک (مدیریت بازاریابی انسان به انسان و اجرای عملی فرآیند بازاریابی انسان به انسان)، تنظیم می‌شود.

با الگوی جدید بازاریابی، سفر از طریق بازاریابی انسان به انسان با اجرای بهتر اندیشه بازاریابی پیشرفته پایان نمی‌یابد. درواقع چشم‌انداز آینده بازاریابی را فراهم می‌کند، جایی که تجارت پایدار کانون اصلی بوده و با پیشنهاد این‌که شرکت‌ها چگونه و به چه نحوی می‌توانند در تحول اجتماعی سرمایه‌داری سهیم باشند، کمک می‌کند.

پس از آغاز و روی آوردن به بازاریابی انسان به انسان و تعهد به فلسفه آن، شرکت‌ها می‌توانند با تبدیل‌شدن به عوامل تغییر فعال، سهم مثبتی در حل مشکلات انسانی داشته باشند. آن‌ها از روابط اعتماد قاطع‌تری بهره‌مند‌ می‌شوند که مزایای زیادی برایشان به همراه دارد اما در کنار آن، دربرگیرنده‌ مسئولیت زیادی نیز خواهد بود.

ازآنجایی‌که جامعه به‌طور فزاینده‌ای برای کمک به مشکلات موجود به شرکت‌ها به راهکارهای گوناگونی متوسل می‌شود، عملکرد بازاریابی انسان به انسان و فعالیت تجاری، یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

 

برای مطالعه بیشتر درباره این مدل می‌توانید به کتاب بازاریابی انسان به انسان، نشر ادیبان روز مراجعه کنید.

دانلود نسخه لاتین کتاب:

این بخش از محتوا مخصوص کاربران متا می‌باشد

اگر هم اکنون کاربر ما هستین، وارد حساب بشین یا همین الان عضو سازمان مدیرت متا بشین.

[dm-modal]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات
Scroll to Top