راز زبان بدن

راز زبان بدن

شش نکته وجود دارد که می‌توانید در جلسات یا سایر موقعیت‌های اجتماعی یا تجاری در نظر بگیرید تا دیگران احساس کنند مهم هستند. این مطلب که با عنوان راز زبان بدن در اختیار شما قرار گرفته، نکاتی ضروری را به شما یادآوری می کند تا بتوانید در صحبت کردن برنده شوید:

  1. قابلیت پذیرش؛ یکی از نیازهای اساسی انسان این است که بدون قید و شرط توسط دیگران پذیرفته شود. برای این‌که نشان دهید کی را پذیرفته‌اید، وقتی او وارد می‌شود یا چیزی می‌گوید و در برگزاری جلسه همکاری می‌کند، مستقیم به او نگاه کنید و لبخند بزنید. این کار باعث می‌شود افراد احساس کنند مهم و ارزشمند هستند. در ضمن، اعتمادبه‌نفس آن‌ها افزایش و تصویر ذهنی‌شان بهبود می‌یابد. به‌علاوه، این کار باعث می‌شود افراد به‌صورت ناخودآگاه از پیشنهادها با صحبت‌های شما حمایت کنند.

۲. قدرشناسی؛ هر وقت به خاطر کاری که کسی انجام داده یا حرفی که زده از او قدرشناسی کنید، اعتمادبه‌نفس و علاقه او به شما افزایش می‌یابد. ساده‌ترین راه برای ابراز قدرشناسی این است که از آن فرد به خاطر کاری که انجام داده، یا حرفی که زده و مفید و سازنده بوده، تشکر کنید. می‌توانید از این‌که مخاطبان به‌موقع آمده‌اند، به خاطر ارائه اطلاعات، به خاطر اظهارنظر و به خاطر این‌که به شما کمک یا اشتباهاتتان را اصلاح‌کرده‌اند، از آن‌ها تشکر کنید.

هر وقت به هر دلیلی از کسی تشکر می‌کنید، درواقع او را تشویق می‌کنید رفتارش را تکرار کند و حتی همکاری ارزشمندتری داشته باشد. وقتی از کسی تشکر می‌شود، او احساس می‌کند قابل‌احترام و مهم است. عبارت متشکرم در ایجاد علاقه افراد به شما و کسب اطمینان از این‌که دیگران با شما همکاری و از شما حمایت می‌کنند، بسیار مؤثر است.

 

برای مطالعه ادامه محتوا فایل زیر را دانلود کنید.

دانلود وایت پیج شماره ۲۹، راز زبان بدن.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات
Scroll to Top