کتاب طرز فکر پیشاهنگی

کتاب طرز فکر پیشاهنگی

نام کتاب به لاتین: The Scout Mindset: Why Some People See Things Clearly and Others Don’t

نام کتاب به فارسی: طرز فکر پیشاهنگی: چرا برخی از مردم چیزها را به وضوح می بینند و برخی دیگر نمی‌بینند.

نویسنده: جولیا گالِف (Julia Galef)

زبان: انگلیسی

سال نشر: ۲۰۲۱ میلادی

وقتی صحبت از باور ما می شود، انسان ها همان چیزی را می بینند که می خواهند ببینند. به عبارت دیگر، ما چیزی را داریم که جولیا گالف آن را «سرباز» می نامد. از قبیله گرایی و خیال پردازی گرفته تا منطقی کردن زندگی شخصی خود و هر چیزی که بین آنها وجود دارد، ما به دفاع از ایده هایی که بیشتر می خواهیم به آن ایمان داشته باشیم، سوق داده می شویم – و آن هایی را که باور نداریم را ساقط می کنیم.

 

اما اگر می‌خواهیم بیشتر اوقات به درستی کار کنیم، گالف استدلال می‌کند، باید خودمان را طوری تربیت کنیم که یک طرز فکر «پیشاهنگی» داشته باشیم. برخلاف سرباز، هدف یک پیشاهنگ دفاع از یک طرف بر طرف دیگر نیست. این برای بیرون رفتن، بررسی قلمرو، و بازگشت با یک نقشه دقیق تا حد ممکن است. مهمتر از همه، پیشاهنگ می‌خواهد بداند که واقعاً چه چیزی حقیقت دارد، صرف نظر از اینکه آنها امیدوارند چه اتفاقی بیفتد.

 

در The Scout Mindset، گالف نشان می‌دهد که چیزی که پیشاهنگان را در درست کردن کارها بهتر می‌کند این نیست که باهوش‌تر یا آگاه‌تر از دیگران هستند. این تعداد انگشت شماری از مهارت‌های احساسی، عادت‌ها و روش‌های نگاه به جهان است که هر کسی می‌تواند آن‌ها را بیاموزد. گالف با مثال‌های شگفت‌انگیزی از نحوه زنده ماندن در گیر افتادن در وسط اقیانوس، تا اینکه چگونه جف بزوس از اعتماد به نفس بیش از حد اجتناب می‌کند، تا اینکه چگونه ابرپیش‌بینی‌کنندگان از ماموران سیا پیشی می‌گیرند، تا تاپیک‌های Reddit و سیاست‌های حزبی مدرن، بررسی می‌کند که چرا مغز ما ما را فریب می‌دهد و چه چیزی می‌توانیم. انجام دهید تا طرز فکر خود را تغییر دهید.

 

دانلود کتاب:

این بخش از محتوا مخصوص کاربران متا می‌باشد

اگر هم اکنون کاربر ما هستین، وارد حساب بشین یا همین الان عضو سازمان مدیرت متا بشین.

[dm-modal]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات
Scroll to Top