کتاب شکستن سخت: چرا مغز ما به عادات وابسته است؟

کتاب شکستن سخت: چرا مغز ما به عادات وابسته است؟

نام کتاب به لاتین: Hard to Break: Why Our Brains Make Habits Stick

نام کتاب به فارسی: کتاب شکستن سخت: چرا مغز ما به عادات وابسته است؟

نویسندگان: راسل ای. پولدراک (Russell A. Poldrack)

زبان: انگلیسی

سال نشر: ۲۰۲۱ میلادی

همه ما عاداتی داریم که دوست داریم آن‌ها را ترک کنیم، اما برای بسیاری از ما انجام این کار تقریباً غیرممکن است. دلیل خوبی برای این امر وجود دارد: مغز یک ماشین عادت ساز است. در  کتاب شکستنِ سخت، عصب شناس برجسته راسل پولدراک، روایتی جذاب و معتبر از علم نحوه ایجاد عادات در مغز، دلیل شکستن آن ها و راهبردهای مبتنی بر شواهد می تواند به ما در تغییر رفتارهای ناخواسته کمک کند.

این کتاب یک دید واضح از آنچه علوم اعصاب در مورد تغییر عادت به ما می گوید ارائه می دهد و “اصلاحات آسان” را که توسط علم پشتیبانی نمی‌شود ، حذف می‌کند. این توضیح می دهد که چگونه دوپامین برای ایجاد عادات ضروری است و چگونه نبرد بین عادات و رفتارهای هدفمند نشان دهنده رقابت بین سیستم های مختلف مغز است. در طول راه ، ما یاد می گیریم که چگونه نشانه‌ها، عادت ها را تحریک می کنند.

 

سوال: کتاب دیگه‌ای درباره‌ی عادت دارید؟

بله که داریم، برای دیدن یه کتاب دیگه درباره‌ی عادت کلیک کنید.

 

چرا ما باید قوانین را اتخاذ کنیم، نه تصمیمات؛ چگونه محرک های دنیای مدرن ماشین های عادی مغز را ربوده و منجر به سوء مصرف مواد مخدر و دیگر اعتیاد می شوند. و چگونه علوم عصبی ممکن است روزی ما را قادر سازد تا عادت های خود را ترک کنیم. این کتاب که از فرد به جامعه تغییر می‌کند، تغییرات عادت عظیمی را که برای مقابله با بزرگترین چالش های زمان ما لازم است، مورد بحث قرار می‌دهد.

با گذر از هیاهو برای درک عمیق تر زیست شناسی عادات در مغز ، این کتاب نشان می دهد که چگونه می توانیم تغییرات مورد نظر خود را انجام دهیم و چرا باید با خود و دیگران که برای این کار تلاش می کنند همدلی بیشتری داشته باشیم.

دانلود کتاب:

این بخش از محتوا مخصوص کاربران متا می‌باشد

اگر هم اکنون کاربر ما هستین، وارد حساب بشین یا همین الان عضو سازمان مدیرت متا بشین.

[dm-modal]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات
Scroll to Top