هویت بصری برند این اندازه مهم است؟

هویت بصری برند این اندازه مهم است؟

هویت بصری برند ایجاد می‌شود تا مشخص کند برند شما چه می‌گوید، ارزش‌های شما چه هستند، چگونه با محصول خود ارتباط برقرار می‌کنید و هنگام تعامل با مردم، به دنبال چه حسی در آن‌ها هستید. اساساً هویت بصری شما، شخصیت کسب‌وکارتان است و می‌تواند به‌عنوان یک قول یا اعتبار برای مشتریان تلقی شود. جف بزوس می‌گوید: «برندسازی همان چیزی است که مردم درباره شما می‌گویند، آن‌هم زمانی که همراه آن‌ها نیستید!» محصول شما یک تأثیر مثبت بر مشتریان خواهد گذاشت و این تأثیر تا مدت زیادی بعد از فروش هم باقی می‌ماند. درواقع هویت بصری برند، فرایند ایجاد این تأثیر محسوب می‌شود.

برند با تجسم تمام کسب‌وکار شما و کاری که انجام می‌دهید مشخص می‌شود؛ برند در ذهن و قلب افراد زندگی می‌کند. هویت بصری آن‌هم برای آینده کسب‌وکار حائز اهمیت است. در ادامه، ۵ جزء اصلی برای هویت بصری منسجم و علت اهمیت آن‌ها ذکرشده است.

 

  1. «چهره» کسب‌وکار شما

لوگوی برند شما از هر نظر، چهره کسب‌وکار شما خواهد بود؛ اما این چهره باید چیزی بیش از جذابیت ظاهری داشته باشد و نقش لوگو در هویت برند هم غیرقابل‌انکار است. این مسئله به عموم مردم می‌گوید که این تصویر، معنی شرکت شما خواهد بود.

 

  1. اعتبار و اطمینان

داشتن یک هویت برند، محصول شمارا فقط به‌یادماندنی‌تر نمی‌کند؛ هویت برند در حقیقت باعث می‌شود که برند شما در بازار، اعتبار بیشتری داشته باشد. برندی که یک چهره از خود نشان می‌دهد و این چهره را درگذر زمان حفظ می‌کند، در بین رقبای خود به اعتبار و در میان مشتریان خود به اطمینان می‌رسد.

 

  1. تأثیرات تبلیغات

هویت برند قالب و چارچوبی برای تمام مسائلی است که برای تبلیغ کسب‌وکار خود به کار می‌برید؛ این مسئله می‌تواند به‌صورت چاپی، آنلاین یا تبلیغ ابتدایی یوتیوب باشد. برند با چهره و اعتبار صنعتی، آماده پیشرفت و ایجاد تأثیر مثبت بر خریداران بالقوه خواهد بود.

 

  1. مأموریت شرکت شما

هنگامی‌که برای برند خود یک هویت بصری ایجاد می‌کنید، به آن «چیزی برای داشتن» می‌دهید. در عوض این کار باعث می‌شود که شرکت شما یک هدف داشته باشد. همه ما شرکت‌هایی را می‌شناسیم که مأموریت‌های مشخصی دارند. قطعاً انجام این کار بدون هویت‌سازی برند، ممکن نیست.

 

  1. جذب مشتریان جدید و شاد کردن قدیمی‌ها

هویت برند (دارای یک چهره، اعتبار و مأموریت) افراد جدیدی که با برند شما سازگاری دارند را جذب می‌کند؛ اما هنگامی‌که این افراد به مشتریان شما تبدیل شدند، هویت برند به آن‌ها یک حس تعلق‌خاطر می‌دهد. یک محصول خوب برای خود، مشتری جذب می‌کند اما یک برند خوب برای خود، حامی می‌سازد.

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات
Scroll to Top