قدرت برند

قدرت برند

قدرت برند

قدرت برند ناشی از تصویر آن در ذهن مردم است که نشان‌دهنده تمام اعتقادات، ارزش‌ها، احساسات و رفتارهای مرتبط با برند است. تصویر ذهنی برند، نتیجه فعالیت‌های مرتبط با برند شرکت است که منعکس‌کننده طراحی برند و ارتباطات مرتبط با برند است. سپس تصویر ذهنی برند، قدرت برند را تعیین می‌کند که نشان‌دهنده توانایی این برند در تأثیر رفتار مشتریان هدف، همکاران و کارکنان شرکت و ذینفعان آن است. تغییر رفتار نهادهای مختلف بازار، قدرت برند را مشخص می‌کند.

قدرت برند با روش‌های مختلفی برای شرکت سودمند است. قدرت برند این احتمال را افزایش می‌دهد که مشتریان هدف، محصول شرکت را خریداری کنند، به‌طور مکرر از آن استفاده کنند و بیشتر احتمال دارد که این پیشنهاد را تائید کنند. قدرت برند بزرگ نیز بر رفتار کارکنان تأثیر می‌گذارد با افزایش تمایل آن‌ها به کار با شرکت. علاوه بر این، قدرت برند به شرکت کمک می‌کند نیروی کار ماهر را جذب کند، درحالی‌که وفاداری و بهره‌وری کارمندان را افزایش می‌دهد.

 

قدرت برند مبتنی بر مشتری

قدرت برند مبتنی بر مشتری تأثیر متفاوتی از دانش برند بر پاسخ مصرف‌کنندگان به تلاش‌های بازاریابی شرکت است. مشتریان زمانی نسبت به ارائه پیشنهاد‌ها واکنش مثبت نشان دهند، که یک برند قوی وجود داشته باشد و از قدرت برند آگاهی داشته باشند. واکنش مشتری به برندها شامل سه جنبه کلیدی است:

خرید، استفاده و حمایت. برندها رفتار مشتری را به دو صورت تحت تأثیر قرار می‌دهند: به‌طور مستقیم و غیرمستقیم. برندها به‌طور مستقیم با خلق ارزش بالاتر و فراتر از ارزش ایجادشده توسط محصول و خدمات مربوطه بر رفتار مشتری تأثیر می‌گذارد. علاوه بر این، برندها به‌طور غیرمستقیم می‌توانند رفتار مشتری را با افزایش تجربه محصول و خدمات، افزایش تمایل مشتریان به پرداخت، افزایش کارایی مشوق‌های شرکت و ارتباطات و افزایش تمایل مشتریان به تلاش برای خرید پیشنهاد‌ها، تحت تأثیر قرار می­دهند.

 

قدرت برند مبتنی بر همکاران و خود شرکت

قدرت برند مبتنی بر همکاران نشان‌دهنده توانایی یک برند برای تأثیر گذاشتن بر رفتار همکاران به نحوی است که برای شرکت ارزش ایجاد می‌کند. یک برند که همکارانش به دلیل برند آن نسبت به ارائه یک شرکت به‌طور مطلوب‌تری واکنش نشان می‌دهند، قدرت بیشتری را در اختیار دارد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات
Scroll to Top