مشتری‌تان را سرگرم کنید

مشتری‌تان را سرگرم کنید

جیم بلیت در کتاب خود به نام «۱۰۰ ایده بزرگ بازاریابی» می‌نویسد:

سرگرم کردن مشتریان، یکی از بهترین‌ راه‌ها برای این است که راجع به ما با دیگران گفتگو کنند تا به این ترتیب سر زبان‌ها بیافتیم.  برخلاف تصور عمومی، سرگرم کردن مشتریان در بازاریابی صنعتی که اصولا خشک و بی‌روح است، بیشتر جواب می‌دهد. برای مثال، بیایید روش سرگرم کردن مشتریان توسط چند شرکت را با هم مرور کنیم:

  • هتل ریتز کارلتون که مشتریانش عموما مدیران عامل و مدیران ارشد شرکت‌های بزرگ تجاری هستند، برای سرگرم کردن‌شان، داخل وام حمام اردک پلاستیکی سوت دار می‌گذارد و به آنها یادآور می‌شود که می‌توانند اردک را با خودشان ببرند یا از هتل بخواهند که آن را برای فرزندشان، همسرشان، دوست‌شان یا همکارشان بفرستد.
  • مک‌دونالد با قرار دادن اسباب‌بازی کنار غذای مخصوص کودکان، آنها را خوشحال می‌کند.
  • یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای در آمریکا، فضایی را برای دورهمی خانواده‌های ساکن در اطراف شعبه‌هایش اختصاص داده است و خانواده‌ها می‌توانند در آن فضا ساعت‌ها بنشینند و گپ بزنند.
  • یکی از کافی‌شاپ‌های زنجیره‌ای در آمریکا، در تمام شعبه‌هایش فضای بازی کودکان و نگهداری از حیوانات خانگی راه‌اندازی کرده است.
  • یکی از شرکت‌های تولیدکننده قطعات یدکی، همراه سفارش مشتری برای‌شان یک قاشق خیلی لوکس می‌فرستد. به این ترتیب مشتری تشویق می‌شود با تکرار سفارش، قاشق‌های بیشتری دریافت کند تا ست قاشق‌هایش کامل شود.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات
Scroll to Top