کتاب ایجاد جوامع برند

کتاب ایجاد جوامع برند

نام کتاب به لاتین: Building Brand Communities: How Organizations Succeed by Creating Belonging

نام کتاب به فارسی: ایجاد جوامع برند: چگونه سازمان‌ها با ایجاد تعلق موفق می‌‌شوند

نویسندگان: کری ملیسا جونز (Carrie Melissa Jones) – چارلز اچ. وگل (Charles H. Vogl)

زبان: انگلیسی

سال نشر: ۲۰۲۰ میلادی

سازمان‌های سطح بالا، چه غیرانتفاعی، سیاسی، مذهبی یا تجاری، می‌دانند که ارتباطات معنی‌دار نتایج بی‌سابقه‌ای را باز می‌کند. اما بسیاری از برندها برای ارتباط با شرکا، کارمندان و مشتریان به اشتباه به روابط سطحی مبادلاتی متکی هستند. در این دوران به خصوص تنهایی، مردم چیز عمیق تری می خواهند. کری ملیسا جونز و چارلز وگل نشان می‌دهند که چگونه می‌توان جوامع برند معتبری را ایجاد کرد، جایی که اعضا نگرانی‌های متقابل را افزایش می‌دهند، ارزش‌های شخصی را به اشتراک می‌گذارند، و در تجربیات معنی‌دار، چه آنلاین و چه غیرحضوری گرد هم می‌آیند. جوامع موفق به اعضا کمک می‌کنند تا به آنچه می خواهند تبدیل شوند.

 

یک جامعه برند معتبر بسیار بیشتر از گروهی است که در کنار یکدیگر کار می کنند یا لیستی از مشتریان مرتبط با یک برند در رسانه های اجتماعی. کری ملیسا جونز و چارلز وگل شیوه‌هایی را ارائه می‌کنند که توسط برندهای جهانی مانند Yelp، Twitch، Salesforce، Airbnb، Sephora، Patagonia و دیگران برای ارتباط معنادار با افرادی که برای موفقیت آنها حیاتی هستند، استفاده می‌شوند. ایجاد انجمن‌های برند درس‌های کلیدی را برای ایجاد جوامع مؤثر و مؤثر از طریق افزایش نگرانی‌های متقابل، بیان ارزش‌های مشترک و به اشتراک گذاشتن تجربیات استخراج می‌کند. موفقیت می تواند روابط بسیار وفادار با همکار و مشتری ایجاد کند.

 

نویسندگان بیان می کنند که چگونه جوامع معتبر می توانند به اهداف سازمانی در هفت زمینه مختلف خدمت کنند: نوآوری، جذب استعداد، حفظ مشتری، بازاریابی، خدمات مشتری، ایجاد انجمن های اجتماعی و ایجاد جنبش های تحول آفرین. آنها همچنین اصولی را برای رشد یک جامعه برند جدید به حجم بحرانی نشان می دهند. این یک راهنمای جامع برای تمایز بسیار مهمی است که به سازمان ها امکان دسترسی به اشتیاق و مشارکت دست نخورده را می دهد.

 

دانلود کتاب:

این بخش از محتوا مخصوص کاربران متا می‌باشد

اگر هم اکنون کاربر ما هستین، وارد حساب بشین یا همین الان عضو سازمان مدیرت متا بشین.

[dm-modal]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات
Scroll to Top