۵ عادت تبلیغاتچی‌های حرفه‌ای

۵ عادت تبلیغاتچی‌های حرفه‌ای

موسسه مشاوره‌ مدیریت کانتار، مستقر در لندن، در گزارش تحقیقاتی خود به نام «جایزه خلاقیت در تبلیغات ۲۰۲۱»، پنج عادت تبلیغاتچی‌های حرفه‌ای را به شرح زیر معرفی کرده است:

  1. تبلیغاتچی‌های حرفه‌ای متمایز عمل می‌کنند

یکی از ویژگی‌های تبلیغات حرفه‌ای، تمایز اجزای مختلف تبلیغ از تبلیغات رقباست. به‌بیان‌دیگر، تبلیغاتچی‌های حرفه‌ای سعی می‌کنند تبلیغی متمایز از روند رایج در صنعت یا بازار بسازند. مثلاً یک تبلیغاتچی حرفه‌ای، وقتی می‌بیند همه رقبا برای ساخت تبلیغ یک ماده غذایی، خانواده‌ای شاد را کنار هم نشان می‌دهند، هیچ‌وقت برای چنین تبلیغی سراغ یک خانواده شاد نمی‌رود، بلکه سعی می‌کند از تصاویر و عواملی متمایز استفاده کند.

  1. تبلیغاتچی‌های حرفه‌ای برند را در مرکز توجهشان قرار می‌دهند

یک تبلیغاتچی حرفه‌ای، برند را در کانون اصلی تبلیغ قرار می‌دهد و سعی می‌کند توجه مخاطب را به برند جلب کند. به‌بیان‌دیگر، هدف یک تبلیغاتچی حرفه‌ای از ساختن یک تبلیغ، به رخ کشیدن صحنه‌های زیبا یا خواندن اشعار زیبا نیست، بلکه هدف، نشان دادن برند و تمایزهای آن از رقباست. برای همین، یک تبلیغاتچی حرفه‌ای، برند را فدای تصاویر زیبا یا بازیگران زیبا نمی‌کند.

  1. تبلیغاتچی‌های حرفه‌ای روی نقاط تمایز معنادار تمرکز می‌کنند

یک تبلیغاتچی حرفه‌ای به‌خوبی می‌داند که این نقطه تمایز یک برند یا محصول از رقباست که باعث اثرگذاری بر مخاطبان هدف و جلب نظر آن‌ها برای خرید برند یا محصول می‌شود. بااین‌حال، یک تبلیغاتچی حرفه‌ای به‌خوبی تفاوت بین نقاط تمایز و نقاط تمایز معنادار را می‌داند و فقط روی نقاط تمایز معنادار تمرکز می‌کند. نقاط تمایز معنادار، نقاط تمایزی هستند که هم از رقبا متمایزند و هم برای مشتریان مهم هستند. برای مثال، شاید ارتفاع یک هتل، نقطه تمایز آن از رقبایش باشد، اما وقتی در تبلیغاتمان روی این نقطه تمایز تمرکز می‌کنیم که برای مشتریان هم مهم باشد.

  1. به‌خوبی از احساسات استفاده می‌کنند

یک تبلیغاتچی حرفه‌ای به‌خوبی می‌داند که به‌کارگیری احساسات مختلف در یک تبلیغ، بسیار اثرگذارتر از به‌کارگیری عدد و رقم و منطق است. به همین دلیل، تبلیغاتچی‌های حرفه‌ای همیشه در ساخت تبلیغشان از احساساتی مثل عشق، ترس، توجه به دیگران، پذیرش توسط دیگران، سرخوشی و غیره استفاده می‌کنند.

  1.  بیشتر از آن‌که راجع به محصول حرف بزنند، راجع به مشتریان هدف حرف می‌زنند

آیا شما از کسی که مرتب از خودش تعریف می‌کند، خوشتان می‌آید؟ قطعاً نه؛ مشتریان هدف هم همین گونه‌اند و از تبلیغی که مرتب راجع به ویژگی‌های محصول صحبت می‌کند، متنفرند ولی به تبلیغی که راجع به مشکلات مشتریان و راهکارهای حل آن‌ها صحبت می‌کند، توجه می‌کنند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات
Scroll to Top