وایت پیج شماره ۶

مدیریت و تجارت به سبک شیائومی

شرکت کینگ­سافت در سال ۱۹۸۸ تأسیس شد با توجه به اینکه در آن زمان دوران نرم‌افزارهای سنتی بود این شرکت برندی ممتاز در چین محسوب می­شد. شرکت کینگ‌سافت کاملاً متوجه اهمیت احساس و استنباط مشتری بود. روش تعامل ما با کاربران اهمیت دادن به کار گروهی بود. در هر سه یا شش ماه یک‌بار از کاربران مختلف می‌خواستیم تا در قالب گروه­های شش الی ده نفر روی محصولات مختلف به‌طور حضوری بحث و گفتگو کنند.

شرکت کینگ‌سافت همگام با این راهبرد بازاریابی سیستم­های مدیریت داخلی هم ایجاد نمود تا کارکنان را برای تلاش‌های خاص آماده و بسیج کند. در جریان این کارها، هرروز صبح با کارکنان دیدار داشتیم تا از طریق گفتگو موجب تشویق و انگیزه دادن آن­ها برای تلاش بیشتر شویم. تمام بخش­های شرکت و تمام واحدها باید در این دیدار شرکت می‌کردند تا برای بهبود محصول و بازاریابی و فروش آماده­تر شوند. هرگاه در حین کار دچار مشکلاتی می­شدیم این حس صمیمیت مانند ابزاری قدرتمند عمل می­کرد. در آن روزگار روش‌های کسب‌وکار در شرکت کینگ­سافت مقدمه­ای بود برای ایجاد زمینه در کل صنعت کشور چین به‌طوری‌که روش­های تولید بازاریابی و مدیریت تیمی، برای صنعت نرم‌افزار کشور چین الگو شده بودند.

شرکت کینگ‌سافت در سال ۲۰۰۷ در هنگ­ کنگ به شرکت سهامی عام تبدیل شد و از همان زمان لی‌جون که خدمات قابل‌ستایشی انجام داده بود شرکت کینگ‌سافت را ترک کرد تا سرمایه‌گذاری صادق و خدمت گذار شود. او سپس در سال ۲۰۱۰ شرکت شیائومی را تأسیس کرد. لی‌جون هنگام تأسیس شیائومی از ما خواست تا فقط بر یک‌چیز تمرکز کنیم؛ تبلیغ سینه‌به‌سینه. این تحول در نحوه­ تفکر در مورد محصول و بازار، مثل این بود که از همه بخواهیم سیستم‌عاملی را که در ذهن خوددارند پاک کنند و سیستم‌عامل جدیدی را راه‌اندازی کنند. بنابراین بخش تحقیق و توسعه باید هرروز با مشتری و کاربران شرکت در تماس باشد. لی‌جون در سال ۲۰۰۸ نکته‌ای را مطرح کرد که به آن فرمول چهارکلمه‌ای برای اینترنت می‌گوییم. تمرکز، برترین، تبلیغ سینه‌به‌سینه و سرعت. دو واژه اول (یعنی تمرکز و برترین) به کالا و خدمات مربوط می‌شوند. تبلیغ سینه‌به‌سینه ایده و تفکر اصلی است که به کل اینترنت مربوط می‌شود. سرعت، اصلی است که به کار و عمل ما مربوط می‌شود. رمز موفقیت در تفکر اینترنتی تمرکز است. شما زمانی که بر چیزی تمرکز داشته باشید می‌توانید سریع باشید. فقط زمانی که سریع باشید می‌توانید از همه برتر باشید، فقط زمانی که از همه برتر باشید می‌توانید تبلیغات اینترنتی خوبی داشته باشید. اگر بخواهید بدون هرگونه هزینه­ای تبلیغ کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که کاری کنید تا مشتریان شما خودشان و از طریق شبکه‌های اجتماعی محصولات شمارا به اطرافیان خود معرفی کنند. بنابراین می‌بایست اطمینان حاصل کنید که محصولات و خدمات شما عالی هستند. ما نیز وقتی فعالیت خود را شروع کردیم، تمرکز خودمان را بر سرعت قراردادیم و سعی کردیم سرعت تصاویر صفحه‌نمایش را بالا ببریم به‌طوری‌که از ۳۰ تصویر در ثانیه به ۴۰ تا ۶۰ تصویر در ثانیه رسیدیم. به‌تدریج که به اعتراضات و اظهارنظرهای کاربران توجه کردیم، سرعت شماره‌گیری تلفن و نوشتن متن را بالا بردیم.

نکته دوم در تائید و پذیرش اینترنتی (ظاهر خوب محصول) است این نکته را هر تولیدکننده‌ای رعایت می‌کند.

برای مطالعه ادامه محتوا فایل زیر را دانلود کنید.

دانلود وایت پیج شماره ۶ مدیریت و تجارت به سبک شیائومی

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات
Scroll to Top