وایت پیج شماره ۱۳

فنون یازده‌گانه کارساز در بازاریابی

هر یک از فنون یازده‌گانهٔ کارساز در بازاریابی مبتنی بر یک استراتژی یا تاکتیک اثبات‌شده بازاریابی برای رسیدن به فروش بیشتر است.

۱ – مشتری شما کالا یا خدمتتان را می‌خرد تا پس از خرید احساسی خوشایند داشته باشد. (در اقتصاد خرد به این احساس خوشایند پس از خرید «مطلوبیت یا utility» گفته می‌شود که البته درجه‌ها و سطوح مختلفی برحسب رضامندی مشتری دارد)؛ بنابراین همواره این مطلب را هنگام تهیه تبلیغات، صفحات وب یا استفاده از دیگر ابزارفروش در نظر داشته باشید. به‌منظور افزایش حس رضایت‌مندی و خشنودی مشتری هنگام تجربهٔ خرید از محصولات شما،‌ باید از تصاویر و کلمات زنده، پرشور و هیجان، دارای نشاط و سرزندگی و همچنین واضح استفاده کنید. این امر باعث تقویت و فزونی میل آن‌ها به خرید کالا یا خدمت شما می‌شود و آن‌ها را تحریک می‌کند تا همین حالا آن محصول یا خدمت را خریداری کنند.

۲ – همواره تبلیغات، آگهی‌ها و روش‌های جدید بازاریابی را امتحان کنید. حتی روش‌های قدیمی را نیز که هرگز مورداستفاده قرار نداده‌اید، تست کنید. بهترین و مطمئن‌ترین روش این است که ۸۰% بودجهٔ تبلیغات را به روش‌های مطمئن و اثبات‌شده و ۲۰% بقیه را به روش‌های جدید اختصاص دهید. بیشتر کسب‌وکارها بدون توجه به موقعیت متغیر بازار و رقابت فشرده از همین فرمول استفاده می‌کنند.

۳ – اندازه تبلیغات را کاهش دهید تا بتوانید با همان بودجه تبلیغات بیشتری انجام دهید. اگر تبلیغات کوتاه شما در مقایسه با تبلیغات طولانی و بلند پاسخ مناسب‌تری داد و درآمد بیشتری در مقایسه با هزینه‌های شما نصیبتان کرد، تعجب نکنید. یکی از مؤثرترین و بهترین تبلیغاتی که تا امروز استفاده‌شده، فقط ۱۱ کلمه ‌ بوده است.

 

برای مطالعه ادامه محتوا فایل زیر را دانلود کنید.

دانلود وایت پیج شماره ۱۳، فنون یازده‌گانه کارساز در بازاریابی.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات
Scroll to Top