افراد درون‌گرا چگونه باید در محل کار با همکاران ارتباط برقرار کنند؟

افراد درون‌گرا چگونه باید در محل کار با همکاران ارتباط برقرار کنند؟

بنای زندگی انسان‌ها ارتباط برقرار کردن با محیط و افراد پیرامون آن‌هاست. محل کار از این موضوع استثناء نیست. اگر در محل کار نتوانید دوستی بیابید، آنجا برایتان خسته‌کننده و غیرقابل‌تحمل می‌شود. یک دوست خوب می‌تواند به شما امید دهد و یا عیب‌های شمارا به روش درستی بیان کند و باعث رشدتان شود. اما افراد درون‌گرا سخت‌تر از برون‌گراها رابطه دوستی برقرار می‌کنند. این مسئله در محل کار مشکل‌تر هم هست. در زیر راه‌هایی برای بنای دوستی متعادل به افراد درون‌گرا پیشنهاد می‌شود.

 

▪️اول شما سلام کنید: ساده‌ترین راه، سلام کردن است. اگر اول شما سلام کنید یا خداحافظی، خواهید دید که طرف مقابل در صورت علاقه در سلام کردن پیش‌قدم می‌شود و این‌گونه رابطه دوستی ادامه می‌یابد.

 

▪️از طریق شبکه‌های اجتماعی پیام دهید: اگرچه مکالمه تلفنی خیلی بهتر از پیام دادن است، اما برای مدیریت زمان می‌توانید در برنامه‌هایی مانند تلگرام گروهی ایجاد کنید و در آنجا پیام‌های کاری بفرستید. با این کار، پیام دادن در خارج از ساعات کاری برایتان راحت‌تر می‌شود.

 

▪️جویای حال شوید: سؤال‌هایی بپرسید که به «بله» یا «خیر» ختم نشود. مثلاً چه مدت در آنجا مشغول به کارند یا تخصصشان چیست؟ مردم عاشق صحبت کردن درباره خودشان هستند و اکثر اوقات همان سؤال را نیز از شما می‌پرسند و مکالمه ادامه می‌یابد.

 

▪️آن‌ها را در لیست دوستان شبکه‌های اجتماعی‌تان اضافه کنید: یکی از راه‌های دوستی این است که از علاقه‌مندی‌های طرف مقابل سر دربیاورید. شبکه‌های اجتماعی بهترین راه برای این کار است. علایق و سلایق او را دریابید و اصلاً ازنظر دادن درباره عکس‌ها نترسید.

 

▪️اعتمادبه‌نفس داشته باشید: مردم به‌سرعت متوجه استرس و نگرانی شما می‌شوند و این حالت به آن‌ها نیز سرایت پیدا می‌کند و از اطراف شما پراکنده می‌شوند. ازاین‌رو با برقرار کردن ارتباط چشمی متعادل، اعتمادبه‌نفس خود را نشان دهید.

 

▪️به دنبال وجه اشتراک بگردید: با یافتن وجه اشتراک همکارانتان با خود، می‌توانید رابطه محکم‌تری برقرار کنید. اگر وجه مشترکتان مربوط به کار باشد می‌توانید با یکدیگر کارکرده و علاوه بر تقویت خود، در کار نیز عالی جلوه کنید.

 

▪️به همایش‌های کاری بروید: گاهی همکاران در کافی‌شاپ یا رستورانی جمع می‌شوند. برخی از سازمان‌ها هم اردوهای تفریحی مانند کوه رفتن یا سفرهای زیارتی-سیاحتی تدارک می‌بینند؛ مواظب باشید این مواقع را از دست ندهید.

 

▪️درخواست کمک کنید: هیچ‌کس بی‌عیب نیست و مخفی کردن این عیوب هیچ کمکی به رشد شما نمی‌کند. با این کار راه دیگری از ارتباط را به روی همکاران باز می‌کنید و روی دیگر خود را نشان می‌دهید.

 

▪️خود را با دیگران مقایسه نکنید: به یاد داشته باشید تیم، متشکل از افراد بااستعدادهای متفاوت است. شما نیز به دلیلی در آنجا استخدام‌شده‌اید که دیگران نشده‌اند. ازنظر ظاهری همان‌گونه که هستید خود را قبول کنید. این امر اعتمادبه‌نفس شمارا بالا می‌برد و یقیناً مورداحترام دیگران خواهید شد.

 

▪️از رد شدن نترسید: برخی از افراد به‌محض دیدنتان از شما خوششان می‌آید برخی نه. هیچ کاری نمی‌توانید برای تغییر آن بکنید. اگر کسی دوست ندارد با شما دوست شود اصلاً مهم نیست. مهم این است که شما او را فراموش کنید زیرا در صورت پیگیر شدن تنها خودتان را آزار خواهید داد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات
Scroll to Top