10 راهکار ایجاد روابط مثبت بین همکاران

۱۰ راهکار ایجاد روابط مثبت بین همکاران

در اینجا به برخی از راه‌های ایجاد روابط مثبت در کار و کمک به کارکنان برای همکاری باهم به‌عنوان یک تیم اشاره می‌شود.

🔸به زمان همکار خود احترام بگذارید

در شرایطی که شما دارای وظیفه‌ای هستید که افراد دیگر تحت تأثیر اقدامات شما هستند، ضروری است که به زمان و تلاش آن‌ها احترام بگذارید و اطمینان حاصل کنید که کار خود را به‌موقع به پایان می‌رسانید.

 

🔸در شبکه‌های اجتماعی بااحتیاط عمل کنید

دلیل آن این است که یک حرکت اشتباه می‌تواند شهرت شمارا مختل کند و به همکارانتان تصوری نادرست از شما بدهد.

بهتر است قبل از برقراری این ارتباطات سیاست شبکه‌های اجتماعی سازمان خود را بررسی کنید. اگر چنین سیاست‌هایی باعث محدودیت ارتباط همکار می‌شود، باید به آن‌ها احترام بگذارید.

 

🔸ارتباط کلیدی است

ارتباطات ضعیف منجر به‌اضافه شدن استرس و عدم اعتماد میان کارمندان می‌شود. گاهی اوقات این امر باعث می‌شود پیام‌های مهم به‌درستی انتقال نیابند که منجر به آشفتگی در کل سازمان خواهد شد.

 

🔸بازخورد مهم است

بازخورد شما به دیگران کمک خواهد کرد در کار خود پیشرفت کنند، همان‌طور که به شما کمک می‌کند در کارتان پیشرفت کنید. اگر بازخوردی که در مورد همکارانتان به آن نیاز دارید را ارائه دهید، همکاران شما مجبور می‌شوند نظراتتان را ارزیابی کرده و به آن توجه کنند.

 

🔸مبادی‌آداب باشید

ممکن است از اثر سلام و احوال‌پرسی صمیمانه شگفت‌زده شوید. متواضع بودن هیچ ضرری ندارد حتی اگر در مقابل آن چیزی دریافت نکنید.

علاوه بر این، اگر می‌خواهید اعتماد همکاران خود را به دست آورید، باید تماس چشمی برقرار کنید. این امر زیرساخت‌های لازم برای ایجاد یک تیم توانا را فراهم خواهد کرد.

 

🔸تعارف نکنید

درحالی‌که در محل کار هستید، قبول کنید که هرگز رفتاری که در خانه با شما می‌شود‌ در محل کار نخواهد شد. هیچ‌کس در محل کار خود از خواب بیدار نمی‌شود تا خود را در اختیار شما قرار دهد یا به‌طور مداوم به سؤالات شما پاسخ دهد. بااین‌حال، ممکن است شرایطی به وجود بیاید که نیاز به کمک و مشاوره داشته باشید.

 

🔸با همه یکسان برخورد کنید

به‌عنوان‌‌ عضو تیم، این کار شما نیست که مشخص کنید چه کسی بهتر است و چه کسی نیست.

شایعه‌پراکنی به‌هیچ‌وجه نباید انجام شود و باید به هر نحوی از انجام آن اجتناب کنید. درحالی‌که صحبت کردن پشت سر دیگران ممکن است در ابتدا به‌عنوان یک فعالیت سرگرم‌کننده به نظر برسد، قطعاً در آینده به ضررتان تمام خواهد شد.

 

🔸 اشتباهاتتان را بپذیرید

تقصیر را گردن دیگران انداختن نه‌تنها نام همکاران بلکه نام شمارا نیز تضعیف می‌کند. اشتباهات خود را بپذیرید و به راه‌حل‌هایی برای حل آن‌ها فکر کنید. برای یک رابطه مثبت با همکارانتان، باید این خصوصیت را در خود ایجاد کنید.

 

🔸یاد بگیرید مسئولیت قبول کنید

محول کردن بخشی از وظایف خود به دیگران هنگامی‌که کارتان بسیار زیاد است امری ضروری تلقی می‌شود. بااین‌حال، هنگامی‌که وظیفه‌ای به شما سپرده می‌شود، باید سعی کنید آن را به‌عنوان مسئولیت خود قبول کرده و از سپردن آن به شخصی دیگر اجتناب کنید.

 

🔸در یک‌روال پیگیری، شرکت داشته باشید

به‌عنوان بخشی از یک تیم، لازم است که این واقعیت را بیان کنید که شما به اعضای تیم خود توجه دارید و همچنین برای رسیدن به اهداف تعیین‌شده توسط تیم، آماده هستید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات
Scroll to Top