شایستگی رهبری

شایستگی رهبری

مهم‌ترین ویژگی رهبران بزرگ، تعهد همیشگی ایشان به «انجام همۀ کارها به بهترین شکل ممکن» است. در حقیقت، رهبران بزرگ این روحیه را درونشان نهادینه کرده‌اند که «همۀ کارهایم را باید با بالاترین کیفیت انجام بدهم حتی اگر این کار خیلی طول بکشد یا خیلی سخت باشد.» ما به این روحیه اصطلاحاً «شایستگی رهبری» میگوییم. به‌بیان‌دیگر، می‌توان گفت رهبران بزرگ به این دلیل به رهبرانی بزرگ تبدیل‌شده‌اند که در شروع کارشان تصمیم گرفتند در کارشان به بهترین تبدیل شوند. برای مثال، توماس ادیسون درزمانی که می‌خواست شرکت جنرال الکتریک را تأسیس کند، قانون بسیار مهمی را پایه‌گذاری کرد که تا امروز پابرجاست: در هر کسب‌وکار و بازاری که وارد می‌شویم، یا باید به رهبر بازار تبدیل شویم یا شرکت شمارۀ دو بازار.

ادیسون به‌درستی معتقد بود: «وقتی کسب‌وکاری را بدون تعهد برای تبدیل‌شدن به یکی از دو شرکت برتر در آن زمینه شروع می‌کنید، کسب‌وکارتان ناخودآگاه به سمت تبدیل‌شدن به یک کسب‌وکار متوسط تمایل پیدا می‌کند. پس هیچ‌وقت کسب‌وکارتان را بدون تعهد عمیق به تبدیل‌شدن به یکی از بهترین‌ها، رهبری نکنید.» تعهد رهبر یک شرکت به تبدیل‌شدن به یکی از بهترین‌ها، ناخودآگاه به بقیۀ کارمندان شرکت سرایت می‌کند و درنتیجه دو اتفاق مهم رخ می‌دهد:

  1. کارمندان شرکت تلاششان را برای تبدیل کردن شرکت به یکی از بهترین‌ها به‌شدت افزایش می‌دهند. دراین‌بین، کارمندانی که نمی‌توانند با این تلاش جمعی همراهی کنند، خودشان تصمیم می‌گیرند شرکت را ترک کنند.
  2. وقتی شرکت به تلاش برای تبدیل‌شدن به یکی از بهترین‌ها معروف می‌شود، افراد جسور و پرتلاش ناخودآگاه آرزو می‌کنند ای‌کاش من هم در این شرکت کار می‌کردم. درنتیجه، شرکت خیلی راحت‌تر می‌تواند نیروهای انسانی عالی و پرکار را جذب کند. برای تبدیل‌شدن به یک رهبر شایسته (برای بدست آوردن شایستگی رهبری) و هدایت کسب‌وکارمان به سمت تبدیل‌شدن به یکی از بهترین‌ها، باید این رفتارها را مدام تمرین کنیم:
  3. به‌طور مرتب مهارت‌های جدیدی برای رهبری بهتر کسب‌وکارمان بیاموزیم و در این مسیر هیچ‌وقت بهانه نیاوریم که وقت ندارم، سرم شلوغ است و غیره
  4. مهارت‌های کنونی‌مان را به‌صورت مستمر بهبود بدهیم و نگذاریم مهارت‌های کنونی‌مان کهنه شوند.
  5. مهارت‌هایی که شرکتمان باید برای موفقیت در پنج سال آینده کسب کند را شناسایی و به کارمندانمان آموزش بدهیم.
  6. روحیۀ تلاش برای بالا بردن کیفیت کاری را در خودمان و کارمندانمان ترویج کنیم. برای این کار، کافی است خودمان شبانه‌روزی تلاش کنیم آنگاه متوجه می‌شویم که روحیۀ تلاش خستگی‌ناپذیر در کارمندانمان تزریق می‌شود.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات
Scroll to Top