کتاب منابع انسانی ویژه

کتاب منابع انسانی ویژه

امروزه یکی از با ارزش ترین دارایی های شرکت ها نیروی کار آنهاست. لذا برای موفقیت، تقویت نیروی انسانی کارآمدترین راه ممکن است. شرکت‌هایی که می‌خواهند عمر طولانی داشته باشند، باید منابع انسانی را به عنوان اصلی‌ترین مورد در دستور کار خود قرار دهند. شیوه‌های منابع انسانی برای بقای شرکت‌ها حیاتی هستند. علاوه بر شرکت‌ها به طور کلی، شرکت های خانوادگی نیز خاص و متداول ترین نوع کسب و کار در اقتصاد هستند، از این رو، شیوه های منابع انسانی شرکت های خانوادگی نیز بخش مهمی از این کتاب است. از جمله معروف ترین ویژگی های یک شرکت خانوادگی، شیوه های پیچیده مدیریت منابع انسانی است.

مالکان و اعضای خانواده همه می دانند که به کارمندان غیرخانوادگی نیاز است و مدیران غیرخانوادگی برای موفقیت و پایداری شرکت خانوادگی مورد نیاز هستند. بنابراین، شرکت های خانوادگی نمی توانند رویه های منابع انسانی مغرضانه، دوشاخه یا متفاوت نسبت به کارمندان غیرخانوادگی داشته باشند.

این کتاب از فصل‌هایی تشکیل شده است که هر یک به تشریح شیوه‌ها و مشکلات مهم و جاری در مدیریت منابع انسانی می‌پردازد. همراه با مشکلات خاص شرکت‌های خانوادگی مانند مدیران غیرخانواده، کارآفرینی زنان،  خویشاوندی و یافته‌های به روز در ادبیات مدیریت منابع انسانی. این کتاب برای دانشجویان و دانش پژوهان مدیریت منابع انسانی و رهبران تیم های نوین مدیریتی میتواند مفید باشد. هر فصل خواننده خود را به سطح بعدی از درک مسائل و یافته های مدیریت منابع انسانی خواهد برد.

 

 

نام کتاب به لاتین: Special Human Resource: Management Practices and Strategy

نام کتاب به فارسی: منابع انسانی ویژه: تمرین ها و استراتژی مدیریت

نویسنده: عمر یازیچی (Ömer Yazıcı)

زبان: انگلیسی

سال نشر: ۲۰۲۲ میلادی

 

دانلود کتاب:

این بخش از محتوا مخصوص کاربران متا می‌باشد

اگر هم اکنون کاربر ما هستین، وارد حساب بشین یا همین الان عضو سازمان مدیرت متا بشین.

[dm-modal]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات
Scroll to Top