کتاب ارزیابی رفتارهای سازمانی تحلیل انتقادی ابزار اندازه گیری

کتاب ارزیابی رفتارهای سازمانی تحلیل انتقادی ابزار اندازه گیری

نام کتاب به لاتین: Assessing Organizational Behaviors A Critical Analysis of Measuring Instrument

نام کتاب به فارسی: ارزیابی رفتارهای سازمانی تحلیل انتقادی ابزار اندازه گیری

نویسندگان: مگنو اولیویرا ماکامبیرا (Magno Oliveira Macambira) – هلنیدس مندونسا (Helenides Mendonça) – ماریا داس گراس تورس پاز (Maria das Graças Torres Paz)

زبان: انگلیسی

سال نشر: ۲۰۲۱ میلادی

این کتاب با ارائه بررسی‌های انتقادی در مورد متغیرهای رفتار سازمانی و ابزارهای روان‌شناختی اصلی که برای اندازه‌گیری آنها ایجاد شده است، شکافی را در ادبیات بین‌المللی پر می‌کند. ابزار اندازه گیری توسعه یافته با دقت نظری و روش شناختی در زمینه روانشناسی سازمانی و کار می تواند به توسعه تحلیل های تشخیصی کمک کند تا سازمان ها را قادر سازد تا تغییرات مبتنی بر شواهد مورد نیاز برای بقای خود را اجرا کنند. این تغییرات نیاز به تشخیص بر اساس ارزیابی دقیق متغیرهای سازمانی و فردی دارند، اما بسیاری از اوقات متخصصان مسئول انجام این ارزیابی‌ها مطمئن نیستند که بهترین ابزار اندازه‌گیری موجود چیست. این کتاب به عنوان راهنمایی برای این متخصصان در نظر گرفته شده است.

جلد به دو بخش تقسیم شده است. بخش اول فصل‌هایی را که به متغیرهای خرد سازمانی زیر اختصاص دارد گرد هم می‌آورد: ایجاد شغل، واکنش‌ها به تغییرات سازمانی، رفاه روانی در محل کار، ارزیابی استخدام پل در انتقال کار به بازنشستگی، تاب‌آوری در کار، و رهبری در سازمان‌ها. بخش دوم به ارائه جدیدترین تحقیقات در مورد ساختارهای کلان سازمانی زیر می‌پردازد: کیفیت زندگی در محل کار، جو سازمانی برای خلاقیت، ارزش‌ها و سازمان‌ها، ارزیابی‌های حمایت سازمانی، و مشارکت‌های شبکه‌های اجتماعی تحلیل و سازمانی. اثربخشی. فصل آخر یک بحث انتقادی در مورد ماهیت و آینده سنجش رفتار سازمان ارائه می کند.

ارزیابی رفتارهای سازمانی: تجزیه و تحلیل انتقادی ابزارهای اندازه گیری برای کمک به متخصصان بازار در انتخاب ابزارهای تشخیصی که به بهترین وجه با واقعیت سازمانی آنها مطابقت دارد به منظور ارزیابی صحیح رفتار سازمانی در نظر گرفته شده است. این کتاب همچنین مورد توجه محققان و دانشجویان در زمینه روانشناسی سازمانی و کار خواهد بود زیرا مروری جامع از طیف گسترده ای از ابزارهای توسعه یافته برای اندازه گیری متغیرهای مختلف رفتار سازمانی ارائه می دهد.

 

دانلود کتاب:

این بخش از محتوا مخصوص کاربران متا می‌باشد

اگر هم اکنون کاربر ما هستین، وارد حساب بشین یا همین الان عضو سازمان مدیرت متا بشین.

[dm-modal]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات
Scroll to Top