اقداماتی که شرکت‌های موفق برای حفظ نیروهای مستعد خود انجام می‌دهند‼

اقداماتی که شرکت‌های موفق برای حفظ نیروهای مستعد خود انجام می‌دهند‼

پس‌ازآنکه شما هزینه و زمان زیادی را صرف استخدام نیروهای مستعد و متخصص نمودید، لازم است سیاست‌هایی در پیش بگیرید که این نیروها را حفظ نماید.

حقوق، برنامه‌های بازنشستگی و تعطیلات مناسب، در صدر لیست گزینه‌های شما برای جذب نیروهای متخصص است، اما این گزینه‌ها برای نگهداشت طولانی‌مدت این نیروها کافی نیست. رضایت شغلی، نرخ ماندگاری نیروهای شمارا افزایش خواهد داد، در ادامه برخی استراتژی‌ها که می‌تواند به حفظ نیروهای مستعد شما کمک کند ارائه‌شده است.

  1. در محیط کاری فضایی ایجاد کنید که نیروی انسانی احساس کند یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های شرکت شماست. به‌گونه‌ای رفتار نکنید که حس هزینه بودن به آن‌ها دست دهد. اجازه دهید احساس امنیت شغلی داشته باشند. آن‌ها را بانام کوچک تشویق کنید، بگذارید آن‌ها بدانند که شما از نقش و مشارکت آن‌ها در اهداف شرکت مطلع هستید. نظرات آن‌ها در مورد قوانین و تغییرات را در نظر بگیرید.
  2. انتظارات و اهداف شرکت را روشن و شفاف سازید، مطمئن شوید که شرح شغل‌های شما به کارمندان می‌گوید از آن‌ها چه انتظار می‌رود. اگر قرار است که تغییراتی رخ دهد انتظار نداشته باشید که کارمندان خودبه‌خود متوجه آن تغییرات شوند. شما باید به‌صورت مستقیم و شفاف در مورد این تغییرات با کارمندان صحبت کنید. کارمندان خوب تمایل دارند که خواسته‌های شمارا انجام دهند به‌شرط آنکه کاملاً دقیق بدانند که چه باید بکنند.
  3. محیط کاری باز و صادق ایجاد کنید. در مورد کارایی امور انجام‌شده به کارمندانتان بازخورد بدهید و برای شنیدن دلایل پرسنل خود مشتاق و حاضر باشید. نسبت به ایده‌های جدید مشتاق و شنوا باشید. پیشنهادات ارائه‌شده برای حل مسائل را بپذیرید. هرزمانی که همکاران شما تقاضای راهنمایی کردند، حاضر و همراه باشید.
  4. فرصت رشد و یادگیری ایجاد کنید و اجازه دهید پرسنل تان بدانند که در شرکت شما برای پیشرفت راهی وجود دارد، در ادامه دوره‌های آکادمیک دوره‌های یادگیری ایجاد کنید. کارهای چالشی و پیچیده ایجاد کنید. محیطی آرام بسازید که در آن بتوانند زمان و انرژی خود را بر روی کارهایی بگذارند که از آن لذت ببرند.
  5. کار خوب را ببینید و تشویق کنید. پاداش‌های ماهیانه خوب است اما تشخیص یک کار خوب، احساس مثبت و وفاداری ایجاد می‌کند که برای مدت‌ها باقی می‌ماند. دیده شدن رفتار مثبت باید خاص باشد. به‌منظور حفظ نیروهای مستعد، آن‌ها باید احساس قدردانی، احترام و ارزشمندی داشته باشند.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه‌
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات
Scroll to Top